Kişisel Eğitim ve Planlama

Kişisel eğitim planlama iyi bir vücuda sahip olma ve doğru sertifikayı almaktan daha fazlasını ister. Her işte olduğu gibi, zamanınızı müşteriyi nasıl çekeceğiniz ve piyasayı araştırmakla geçireceksiniz. Kişisel eğitimci bugünün sağlık takıntılı piyasasında değerli bir üründür, ancak, birçok insan kişisel eğitime gerçekten plan yapmadan başlıyor. Ama siz başarılı bir kişisel eğitimci olacaksınız çünkü planlamanın başarının anahtarı olduğunu anlayacaksınız.

Kişisel eğitim planlarken yapacağınız ilk şey, yerel piyasanın ne olduğu ve nasıl uyum sağlayacağınızı düşünmektir. Eğer toplumunuz sağlığa değer veriyorsa sağlık işine girmeyi çok daha kolay bulacaksınız. Ancak, eğer sağlık insanların paralarını harcayacağı bir şey değilse, kişisel eğitim için işler biraz daha zorlaşabilir. Toplumunuzun kişisel eğitimciye cevap vermediğini görürseniz, sizin için hazır piyasa bulabilmek için çoklu coğrafik yerler bulmak isteyebilirsiniz.

Bölgenizde birçok kişisel eğitimcinin olduğu bir konumdaysanız, kişisel eğitim planlamak çok daha zor olabilir. Kendinizi kişisel eğitim servislerinden ayırmanın bir yolunu bulmanız gerekecek. Örneğin, birden çok sertifika almanız gerekebilir. Bu sayede birçok spor salonunda birçok değişik şekilde eğitim verebilirsiniz. Evde kişisel eğitim sunabilirsiniz ya da müşterisini alıp spor salonuna götüren bir kişisel eğitimci olabilirsiniz. Kendiniz ve herhangi biri arasında bir fark yaratın. Bu, rekabet edilen bir fiyatlandırma ile kolayca gerçekleştirilebilir. Örneğin, daha fazla seans için daha düşük ücretlendirme yapabilir veya ücretsiz başlangıç danışma hizmeti verebilirsiniz.

Kişisel eğitim planı yaparken hesaba katmanız gereken diğer şey kişisel eğitimde hoşunuza giden ve gitmeyen şeylerdir. Örneğin, kendinizi eğitim maratonunda bir uzman olarak görüyorsanız piyasada önde gidenlere ya da önde gidecek olanlara odaklanan bir iş kurabilirsiniz. Özel bir sporda uzmansanız göreceksiniz ki kişisel eğitim işiniz o özellikle bağlantılı olacaktır. Veya kilo vermek isteyen, özel bir olay için eğitim almak isteyen ya da ağırlık kaldırmak isteyen örnekler gibi bir grup müşteriye odaklanan kişisel bir eğitim programı yaratmak isteyebilirsiniz.

Kişisel eğitim planlarken başlamadan önce müşterilerinizle nerde çalışacağınızı düşünmeniz gerekir. Eğer belli sertifikalarınız varsa belli spor salonlarını kullanabilirsiniz. Ancak, bu yerlerle çalışmalarınızı planlamanız için bir şey gerekip gerekmediğini ya da ücret alıp almadıklarını görmek için görüşmelisiniz. Bazı durumlarda müşterinizin üye olduğu spor salonuna kişisel bir eğitimci olarak girebilirsiniz. Bu yüzden, kişisel eğitim seanslarınızda düzenli bir ziyaretçi olabilmek için tüm yerel spor salonlarıyla yakın ilişki içinde olmalısınız.

Kişisel bir eğitim planlamanın yanı sıra nasıl reklâm yapacağınız da düşünmeniz gereken önemli bir konudur. Bölgenizdeki kişisel eğitimcilerle onlarda neyin işe yaradığını görmek için konuşmak isteyeceksiniz. Belki de, bir web sitesine veya sadece sağlıkla ilgili konularda dağıtmak için bir dizi iş kartına ihtiyaç duyacaksınız. Bazıları eski moda yolu izler ve telefon rehberine ya da gazeteye ilan verir. Bilginizin uygun olacağı çeşitli yerler bulun ve düzenli olarak ulaşılabileceğiniz telefon hattı kurun. Yoğun olarak bir spor salonunda çalışıyorsanız bu yolla ilan verebilirsiniz veya sizi kişisel eğitimci listelerine ekleyebilirler.

Son olarak kişisel eğitim planlarken eğitim verebileceğiniz uygun saatlere karar verdiğinizden emin olun. Aynı zamanda başka bir işle meşgulseniz, kişisel eğitim müşterilerinize sunacak sınırlı zamanınız olacaktır. Sınırlarınız bazı müşterilerle çalışmak için uygun değilken, bazılarına tamamen uysa da müşteriyle çalışmak için bir dereceye kadar istek ve esneklik gerekli olacaktır. Müşterileriniz ne zaman kişisel eğitim verdiğinizi bilmeleri için uygun olduğunuz saatlerin bir programını yapmaya çalışın.

Kişisel eğitim planlamak çok zor göründüğünde ihmal edebileceğiniz bir hobi değildir. Eğer faydalı bir kişisel eğitim yaratmak istiyorsanız zamanınızı işinizi planlayarak harcamanız ve sizi görmek isteyen tüm kişisel eğitim müşterileri için hazır olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Değerlendirmeler

  • Review Title 15
  • Review Title 26
  • Review Title 39
  • Review Title 49
  • Review Title 56
  • 7

    Score
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir