Elhamra Sarayı Granada Endülüs İspanya

19 Haziran 2019 Çarşamba

Granada’daki bu günümüzde öğleye kadar gezilecek yerleri gezip öğle yemeği yedikten sonra yarım günümüzü Elhamra Sarayını görmeye ayırdık.Daha evvel biletlerimizi internetten kişi başı 14.85 Euro olarak bugün için almıştık. Biletleri mutlaka 3-4 ay evvelden planladığınız güne göre almak gerekiyor. Yoksa oraya gidince gidip gişeden alırım diye bir durum yok. Biletler aylarca önceden tükeniyor. Elhamra Sarayı Granada’da bir tepede yapılmış. Tepeye ister taksi, ister minibüs,ister otobüsle çıkılabilir.Biz de giderken 7 euro ödeyerek taksi ile çıktık. Dönüşte de yine 7 euro ödeyerek minibüsle döndük.

Elhamra Generalife denilen bahçeler, Alcazaba denilen Roma Şatosu ve Nasrid Palace ve Nasrid Saraylarından oluşuyor. Biz de bunların hepsini yarım günde gezdik. Al Cazaba’nın önündeki seyir terasından Albayzın semtini ve Granada’yı seyrettik.Her taraf bir sanat eseri. Zaten Endülüs deyince akla Elhamra Sarayı geliyor.

Tekrar şehre inince Emevilerden kalma tarihi Darro Köprüsünü ve Katedrali gezdikten sonra bir Fas evinde çay içtik.Fas Lokantasında da yemek yiyerek otele geldik.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir