Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyelerini mutlu bir şekilde dağıtırken bayılıp ölen nişanlı hakkında bir olay anlatılmaktadır. Aldığı ucuz zarflardaki zehirli yapıştırıcı ölümüne neden olmuştur. Bu olay insanları güldürse de, olay en azından düğün davetiyelerinin varlığını onaylamaktadır. Gerçek hayatta düğün davetiyelerinizin önemini küçümsemek neredeyse imkânsızdır. Çoğu durumda, yıldızınızı bir başkasıyla birleştirdiğinizi planladığınızın resmi duyurusu, evlenme ilanı ve ilk bildiridir.

 

Düğününüzle ilgili olan pek çok şey gibi, düğün davetiyeleriniz kişisel tarzınız ve seçilen düğün geleneklerinizin bir birleşimini yansıtmalıdır. Konuk listenizi oluşturduğunuzda kendinizi beklenen konuklarınıza nasıl sunacağınızı belirlemek zorunda kalacaksınız. Onları önce aramanız gerektiği doğru fakat bu resmi bir davetiyenin yerini tutmaz. Yine de, insanlar tutabilecekleri, inceleyebilecekleri ve albümlerine yapıştırabilecekleri şeylere sahip olmayı severler; ve üstelik, resmi bir davetiye düğün mekânına nasıl gidileceğinden kıyafet tarzına kadar tüm özel direktifleri dahil etme imkânı verir.

Seçilen tarz, renkler ve düğününüzün havası davetiyelerinizde yer almalıdır. İster krem renkli parşömene yazılmış zarif kabartmalı davetiyeler ister renkli işlemeli davetiyeler olsun, davetiyelerin siz, damat ve yaklaşan düğünle ilgili söyleyecek iyi bir parça şeyi vardır. Geleneksel ve ciddi veya gösterişli ve süslü? Bu size bağlıdır ve davetiyede yansıtılmalıdır. Davetiyeleriniz tam olarak merasimin tarzı ile ilgili açık ipuçları vermelidir. Şampanya, havyar ve balo salonu olup olmayacağı konuklarınızın bilmek isteyeceği şeylerdir.

Söz konusu düğün davetiyeleri olduğunda çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Artık resmi, sade, gelenekselle sınırlı değilsiniz. İstediğinizden fazla mürekkep tarz ve rengi bulabilirsiniz. Hangisini tercih ederseniz edin, davetiyelerinizi seçerken şu maddeleri aklınızda bulundurmalısınız:

  • Ortam. Davetiyeleriniz düğün mekânını yansıtmalıdır.
  • Renk planı. Resmi ve tutucu mu yoksa renkli mi?
  • Konu. Star Trek, otomobil yarışı, geleneksel düğün.
  • Etnik ya da dini yanları. Geleneksel Yunan düğünüyle Çin düğünü arasında büyük bir fark vardır. Bu nedenle konuklarınız seçtiğiniz tercihi bilmelidirler.
  • Fotoğraflar. Davetiyelerinize mutlu çiftin ya da akıllı çocukların resimlerini dahil etmek istemez misiniz?
  • Bütçe. Eğer düğün bütçeniz sınırlıysa gerçekten istediğiniz şey bir hayal olabilir. Diğer yandan elinizden geldiğinde en iyi davetiyeleri almalısınız. Fakat ucuz zarflara karşı dikkatli olun.

Son günlerde yaygınlaşan tebrik kartı yazılımlarından birine sahipseniz bu gerçekten iyi bir seçenek olsa da, ille de her şeyi kendiniz tasarlamak sorunda değilsiniz. Ancak normal şartlarda, içlerinden seçebileceğiniz çok sayıda düğün davetiyesi seçeneği sunan bir gelim malzemeleri mağazasına uğramanız daha kolay olacaktır. Aksi takdirde, standart bir baskı dükkânı aradığınız düğün davetiyesi türünü sağlayabilir. İşte davetiyelerinizde daima yer alması gerekenler:

  • Adınız ve kimin çocukları olduğunuz
  • Merasimin yeri, zamanı ve tarihi
  • Çocuk getirilip getirilmeyeceği

Ayrıca düğün salonuna giden yolu tarif eden bilgiyle ilgili bir kart da dahil edebilirsiniz. Yalnızca davetiyelerinizin ve düğün planlama kısmının temel hatlarını aklınızda bulundurun, her şey yolunda gidecektir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir