Doğal Bebek Cildi Bakımı

Bebeğinizin cildinin bakımı çok ciddiye almanız gereken bir konudur. Sizin sertleşmiş vücudunuzdaki cildin aksine bebek cildi çok daha hassas, narindir ve özel bakım gerektirir. Bu konuda size yardımcı olacak pek çok ürünü piyasada bulabilirsiniz fakat en iyi yollarından biri doğal cilt bakım ürünleri almak ve kullanmaktır. Bunlar bebek cildinde alerjik reaksiyon ve hasarlara nende olmadan en çok faydayı sağlayacak ürünlerdir.

 

İşte bebeğiniz için ideal ürünleri bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Etiket. Yapacağınız ilk şey aldığınız ürünün etiketine iyice bakmaktır. Bu size en fazla bilgiyi sunacaktır. Tüm bu çılgın sözcüklerin anlamını bilmiyorsanız araştırmak için biraz zaman ayırın. Eğer ürünün üzerinde bir tür L harfi varsa en sıkı şartlar altında üretilmiştir ve hassas cildi olanlar için en fazla rahatlığı sağlayacaktır. Bu ürünün ön yüzünde yer alır.

Eğer ürünün içindekiler listesi ileri teknoloji dili gerektiriyorsa olası reaksiyonlara neden olabilecek kimyasallarla doludur. Bildiğiniz maddelere bakın ve en yüksek orandan başlayarak sıralandığından emin olun.

Kokular. Koku eklenerek çocuğunuzun cildine zararlı hale gelen pek çok ürün bulunmaktadır. Özellikle doğal olarak bulunmayan ve eklenmemiş olan ürünleri tercih edin. Tatlı badem ve jojoba içeren ürünleri tercih edin.

Bebeğiniz için sabun içeren ürünler kullanmamalısınız. Bu bebeğinizin cildinin tahriş olmasına ve soyulmasına neden olur. Daima göz yakmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Özel, bebek ürünleri kullanmalısınız. Yani, özellikle ilk aylarda olmak üzere bebeğinizin cildinde asla sabun ürünleri kullanmamalısınız. Bebek vücut yıkama jeli ve bebek şampuanı satın almalısınız. Piyasada bu ihtiyacınızı karşılayacak çok sayıda ürün bulabilirsiniz.

Bebeğiniz doğduğunda, bebeğinizin cildinin sizinki gibi olmadığının farkına varmalısınız. Bebeğinizin cildi çok daha hassastır ve çok çabuk tahriş olur. Kirlenmedikçe bebeğinizin çok hassas bölgelerinde yalnızca su kullanmalısınız. Ortaya çıkabilecek reaksiyonlara karşı çok dikkatli olmalısınız. Kızarmış bir bölge ya da tahriş görebilirsiniz, bu durumda çocuk doktoruna gitmeli ve elbette ürünü kullanmayı bırakmalısınız. Doğal ürünlerle bebek cilt bakımı en iyi yoldur. Bebeğinizin cildini ne ile kapladığınıza çok dikkat etmelisiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir