Organik Bebek Bakım Ürünleri

Çocuğunuz için doğal bebek bakım ürünlerini tercih etmeniz cildinde kullanılması rahat olduğu kadar güvenli bir ürün sağlayacaktır. Doğal ürünler cilt için daha dertsizdir. Alerjik reaksiyona yol açmaları da daha az olasıdır. Fakat bu her organik ürünün çocuğunuz için kullanılabileceği anlamına gelmez. Gerçekten bebeğinizin hayatı ve ihtiyaçları için kullanabileceğiniz doğal kökenli pek çok ürün bulabilirsiniz.

 

İşte bebeğiniz için organik bebek bakım ürünleri satın almak ve kullanmak isteyeceğiniz bazı alanlar.

Giyim ve Örtme. Bebeğinize ne tür kıyafetler giydireceğinizi düşünüyorsanız, pamuğu göz önüne alabilirsiniz. Bu giyim ürünleri, battaniye, bebek askısı ve geniş bir ürün yelpazesinde geçerlidir. Amaç bebeğinize tahrişe ya da hatta alerjik reaksiyonlara yol açabilecek faktör ve boya içermeyen bir malzeme sağlamaktır. Pamuk bu konuda işe yarar ve ayrıca cildi kuru tutarak nefes almasını sağlar.

Cilt Bakım Ürünleri. Bir diğer önemli konu bebeğinizin vücudunda kullanmak istediğiniz cilt bakım ürünleridir. Bunlar mümkün olduğunca doğal olmalıdır. İçinde sert sabun ya da kimyasallar bulunmamalıdır. Organik, doğal esanslardan oluşan ürünleri tercih etmelisiniz. Lavanta, jojoba ve papatya iyi bir başlangıç olacaktır. Bunlar ideal olanlarıdır çünkü en az düzeyde tahrişe neden olurlar ve cilt için iyi bir temizleme sağlarlar. Bunlar şampuan göz yakmayan ve sabunsuz olmalıdır), vücut jelleri, losyon ve bebeğinizin cildine değecek tüm diğer ürünlerden oluşmaktadır.

Oyuncaklar da! Çocuğunuzun çok sayıda oyuncağa temas edeceğini unutmamalısınız. İçini dolduran malzemeler, kullanılan boya ve kopacak küçük parçalar çocuğunuz için tehlikelidir. Organik ürünleri tercih edin. Suni kokuluların yanı sıra kimyasal içeren oyuncaklardan da özellikle uzak durmalısınız. Eğer ürün organikse bunu belli edecektir.

Mobilya. Muhtemelen bunu düşünmemişsinizdir fakat çocuğunuzun odasındaki eşyalarda güvenli olmalıdır. Pek çok çocuk beşiğin kenarını kemirecek, ağzını ölümcül boyalar ve lekelerle dolduracaktır. Bebeğinizin odasındaki ürünlerin zehirsiz, doğal tamamlayıcılarla bitirilmiş sağlam ağaçtan yapıldığından emin olmalısınız.

Doğal bebek bakım ürünleri çocuğunuza ihtiyacı olan her şeyi sağlayacaktır fakat aynı zamanda çocuğunuzun güvenliği için şart olan şeyleri de sağlayacaktır. Her şeyin yolunda gitmesi için dua etmenize gerek yok çünkü kötü gitmemesi için tüm önlemleri almış oldunuz. Çocuğunuzun sağlığını tehdit edecek pek çok tehlike bulunmaktadır. Mümkün olduğunca önlem alın.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir