Eğlenceli Bebek Bakıcılığı İçin İpuçları

Bebek bakarken, bu çocuklarla ne yapabilirim diye düşünebilirsiniz. Bazılarımız için, birkaç oyun bulup oynamak oldukça kolay ve eğlencelidir. Fakat diğerleri için, yedekte bazı fikirlerin bulunduğu yerlere gitmek gerekir. Yapabileceğiniz en iyi şey, televizyonu kapatmak, yere oturmak ve izlediğiniz çocuklarla oynamaktır. Bu onları tanımanın ve onları eğlendirmenin ideal bir yoludur.

 

Size yardımcı olması için, işte altı yaşın altındaki çocuklarla yapabileceğiniz bazı eğlenceli şeyler.

Yürüyecek ve konuşacak kadar büyük olan çocuklar için onlarla bir oyun oynamak isteyecek ya da biraz oynuyor gibi yapacaksınız. Çocuklar hikâye uydurmayı ve onu oynamayı severler. Süper kahraman ya da bir çay partisindeymişsiniz gibi davranabilirsiniz. Onlardan bir oyun uydurmaları isteyin.

Bebekler ya da çok emekleyen çocuklar için eğlence sağlamak size kalmıştır. Onlara şarkı söylediğinizde veya kitap okuduğunuzda hoşlarına gidecektir. Çocukken ki favori kitaplarınızı getirebilirsiniz. Veya saklanıp bir anda ortaya çıkabilir, ya da şarkı söyleyebilirsiniz. Oyun oynamak için, içince bulunduğunuz için aynı odada olabilecek şeyleri göz önünde bulundurun, bu sayede, kimse incinmez ya da kaybolmaz. Kutu kutu pense gibi oyunlar da oynayabilirsiniz.

Daha büyük çocuklar için yapboz oynayabilir ya da biraz boyama yapabilirsiniz. Genelde, bu çocuklar bir şey yapıyorken sohbet etmek isteyecekleri birini arayacak bir düzeydedirler. Örneğin, ikiniz bir kutu boya kalemi ve boyama kitabıyla mutfak masasında oturursanız, size pek çok saçma soru soracak ve birkaç hikâye anlatmanızı isteyeceklerdir. Büyük çocuk olmak da hoşlarına gider.

Çocuğa kitap okumak daima iyidir. İkinizin onca oyunundan sonra, okumak için yatmadan önce rahatlamalarına ve gevşemelerine yardımcı olacak pek çok kitap bulabilirsiniz. Uyumaları için ebeveynlerinin yaptıkları şeylerin aynısını yapmanız önemlidir, bu sayede rahat hissederler. Ve siz de biraz dinlenebilirsiniz.

Çocuğunuzun nelerden hoşlandığını belirleyin ve onun için biraz eğlence yaratın. Göz önünde bulundurabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır, yalnızca çocuk olduğunuz zamanları düşünmeli ve yüzünüze gülümseme getiren birkaç şey olup olmadığını görmelisiniz. Eğer bebek bakıcılığını eğlenceli bir hale getirirseniz, çocuğunuz da bundan hoşlanacaktır. Elbette, bu sizin için de iyi bir deneyim olacak ve çocuk ebeveynlerine gelecek sefer tekrar sizi çağırmalarını söyleyecektir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir