Ayrılma ve Ailenizle Bağlarınızı Koparmama

Uzun süre için de olsa kısa süre için de olsa, vedalaşmak genellikle zordur. Bu durum özellikle uzun bir geziye çıkıyorsanız ve ailenizi uzun zaman görmeyecekseniz geçerlidir. Ailenizle irtibat kurmak artık eskiden olduğu kadar zor değil.

Ailenize ve arkadaşlarınıza veda etmek genelde zor olabilir. Onları eskisi kadar sık görmediğiniz ve eskisi kadar sık konuşmadığınız için değişik duygular hissetmeye başlayacaksınız. Ancak, karavanla yolculuk yapmak hayallerinizden biriyse, kalbinizin sesini dinlemeli ve yola koyulmalısınız. Aileniz ve birçok arkadaşlarınız sizin sorumsuz ve hayalperest olduğunuzu düşünebilir fakat bunun sizin hayaliniz olduğunu ve gerçekleştirmeye hazır olduğunuzu anlamak zorundadırlar. Hayat, düşlerinizi gerçekleştirmek ve mutlu olmak üzerine kurulmuştur, bu yüzden eğer karavan kullanmanın sizi hayallerinize yaklaştıracağını düşünüyorsanız, deneyin. Ailenize ve arkadaşlarınıza kararınızı söylemek zor olabilir ama anlaşıldığınızda daha iyi hissedeceksinizdir ve onlar da sizin bu düşüncelerinize hak verecektir.

Sadece ailenize ve arkadaşlarınıza değil aynı zamanda birçok eşyanıza da veda etmek zorunda kalacaksınız. Birkaç şeyi saklayabilirsiniz ama yoldayken edineceğiniz tüm eşyaları koymak için karavanınızda bol miktarda odanız olması gerekecektir. Ayrılamayacağınız eşyalarınızı bir depoya koymak isteyeceksiniz. Karavan yaşamının sizin için uygun olmadığına karar verme ihtimalinize karşı birkaç parça da mobilya saklamalısınız. Toldayken depo ücretini çek hesabınızdan ödeyebilirsiniz.

Ülkeyi gezmek size daha önce hiç görmediğiniz yerleri görme ve öğrenme fırsatı verecektir. Ülkenin gözde bir yerini bulup burada biraz daha fazla kalmak isteyebilirsiniz. Tüm büyük şehirlerde çok sayıda kamp alanı vardır, eğer arabanızı da götürürseniz sadece kamp alanlarıyla sınırlı kalmazsınız. Görmek istediğiniz her şeyi gördüğünüzde sonraki kamp alanına geçerek toplumu keşfedebilirsiniz.

Seyahat ederken aileniz ve arkadaşlarınızla irtibat kurmanın birçok yolu vardır. Dijital fotoğraf makineleri ve internet ve hatta cep telefonları ailenize fotoğraf yollamayı kolaylaştırmaktadır. Aileniz ve arkadaşlarınız kısa zamanda karavanınızla keşfettiğiniz heyecan verici yerleri kıskanmaya başlayacaklardır. Aileniz ve arkadaşlarınızın daima postalarınızı alma imkânı vardır, ancak birkaç ay sonra bu postaları almak sıkıntı olabilir. Eğer bir süre aynı yerde kalacağınızı biliyorsanız, direkt olarak postalarınızı o adresten alabilirsiniz. Eğer uzun bir süre aynı yerde kalmayacaksanız, o halde postalarınızı bir servise iletilmesini sağlayabilirsiniz, böylece nereye giderseniz size gönderilecektir.

İnternet karavan kullanıcıları için büyük bir kolaylıktır. Telefon hatlarının avantajından yararlanan birçok karavan kullanıcısı bulunmaktadır. Sürekli hareket halinde olan karavan kullanıcıları, benzin istasyonlarındaki telefon kulübelerinden de yararlanabilirler. Birçok istasyondaki telefonlar internet erişimi için bir telefon numarası gerektirir. Yola çıkmadan önce telefon kartınızı kontrol etmelisiniz. Bir diğer seçenekse kafelerdir. Buralarda kahve içtiğinizde ücretsiz olarak ya da az bir ücret karşılığında telefon hizmetinden faydalanabilirsiniz. Birçok internet kafede de elektronik postalarınıza ulaşabilirsiniz. Kablosuz internet adaptörünüz varsa birçok seçeneğiniz var. Çoğu otelde kablosuz internet erişimi vardır, park alanlarına girdiğinizde interneti kullanabilirsiniz. Hava alanlarında da telefon kulübeleri ve kablosuz internet erişimi vardır.

Ailenizle iletişim kurmanın birçok yolu vardır. Bunu gerçekleştirdiğinizde karavan fikrini öncelikli olarak düşünmedikleri için sizi kıskanmaya başlayacaklardır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir